Stanovy JK

JAZDECKÝ PORIADOK – STANOVY

1. Členom jazdeckej školy sa môže stať dieťa vo veku od 4 – 18 rokov so súhlasom rodiča, po úhrade jazdeckého poplatku a po podpise jazdeckého poriadku rodičom, resp. zákonným zástupcom.
2. Členom jazdeckej školy sa môže stať osoba staršia ako 18 rokov po úhrade jazdeckého poplatku a po podpise jazdeckého poriadku - stanov.
3. Rodič dieťaťa, resp. zákonný zástupca sa osobne presvedčí o náplni a spôsobe vedenia jazdeckej školy.
4. Rodič zodpovedá za spôsobilosť dieťaťa k jazde na koni.
5. Rodič dieťaťa, resp. zákonný zástupca uzavrie na dieťa adekvátnu úrazovú poistku, za nesplnenie tejto podmienky preberá zodpovednosť rodič.
6. Každý jazdec uzavrie adekvátnu úrazovú poistku, za nesplnenie tejto podmienky preberá každý jazdec nad 18 rokov sám za seba zodpovednosť.
7. Jazdecký krúžok je súčasťou jazdeckej školy a je pre najmenších jazdcov, ktorí sa venujú voltížnemu jazdeniu. Krúžok je vedený pod dohľadom dospelej osoby za pomoci aj neplnoletých pomocníkov, trénerov.
8. Súčasťou jazdeckého klubu (krúžku) sú aj jesenné zimné, letné a jarné tábory. Informácie o sústredeniach sa uvedú vždy na nástenke alebo na webovej stránke klubu. Ak je dieťa prihlásené je to záväzné. Záloha sa nevracia.
9. Jazda na koni ako aj krúžok prebiehajú za každého počasia alebo sa nahrádza teóriou.
10. Platba sa vykonáva vždy od 15-27. v danom mesiaci buď na číslo účtu (na základe doručenej faktúry) alebo v pokladni jazdeckého klubu. Zvýhodnené jazdenie je len pri pravidelných jazdách. Ak sú jazdy prerušované, ktoré sú zapríčinené zo strany jazdca (dieťaťa), financie sa nevracajú ani sa neuskutočnia náhradné jazdy.
11. Náhradné jazdy sa uskutočňujú len v danej jazdeckej sezóne a to len v prípade neúčasti, ktoré spôsobí choroba.
12. Za neúčasť na jazde (krúžku) zapríčinené zo strany jazdca (dieťaťa), nebudú poskytnuté finančné vyrovnania a úhrada bude 10 € za každú jazdu.
13. Každý jazdec (dieťa), ktorý nebude mať v danom termíne daného mesiaca uhradenú a vyrovnanú platbu za jazdenie, bude mať zákaz jazdy.
14. Jazdec (dieťa) prichádza na čas svojej jazdy vždy včas. Okolo boxu prideleného koňa udržiava poriadok, poriadok udržiava aj v prípade požiadania aj v okolí stajni a na dvore.
15. Jazdec (rodič) je povinný zabezpečiť vhodné oblečenie vrátane jazdeckej čiapky. Usporiadateľ krúžku môže bezplatne zapožičať členom jazdecké prilby, nepreberá však zodpovednosť za ich stav.
16. Jazdec je povinný udržiavať poriadok aj na jazdiarni, po každej jazde pozbierať kobylince a zanechať jazdiareň čistú a pripravenú pre nasledujúceho jazdca. V prípade porušenia tohto nariadenia hrozí pokuta 5 €.
17. Jazdec môže používať skokový materiál zdarma. Pred každou jazdou si pripraví skokový materiál a po ukončení jazdy si skokový materiál odloží na určené miesto. V prípade tohto porušenia hrozí pokuta 5 €.
18. Mimo času jazdy zodpovedá za správanie dieťaťa a jeho bezpečnosť rodič.
19. Svojvoľné približovanie sa detí a členov rodiny ku koňom je zakázané. Kŕmenie koní bez opýtania sa a súhlasu trénera nie je dovolené. Deťom bude vyhovené vo vhodný moment (bezpečnosť a nenarušenie priebehu jazdenia). Približovanie sa do blízkosti zvierat a manipulácia s nimi musí byť v súlade s pravidlami zaobchádzania so zvieratami (najprv osloviť, hierarchia atď.)
20. V prípade neadekvátneho správania sa jazdca alebo dieťaťa, môže byť jazdec, resp. dieťa vylúčené z krúžku (vzťahuje sa aj na letné a zimné tábory).
21. Rodič poučí dieťa v zmysle stanov.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti